WK eReader SK
Wolters Kluwer, spol. s r. o.
Varies with device Varies with device
Pomocou bezplatnej čítačky WK eReader od Wolters Kluwer si publikácie ľahko zakúpite, stiahnete a jednoducho čítate po zadaní prihlasovacieho mena a hesla priamo vo vašom tablete.

WK eReader je plne vybavená čítačka, ktorá je schopná čítať e-knihy vo formátoch ePub a PDF, a to nielen tituly zakúpené v obchode Wolters Kluwer.

Stiahnuté e-knihy si môžete čítať kedykoľvek a kdekoľvek, aj bez pripojenia na internet. Neroztrhnú sa, neznečistia prostredie, netreba ich „vláčiť“, či už je reč aj o viaczväzkovom vydaní, alebo knižnom pokračovaní.

Using free reader WK eReader from Wolters Kluwer publications easily purchase, download and read simply by entering your username and password directly in your tablet.

WK eReader is fully equipped with a reader who is able to read e-books in ePub and PDF formats, not only titles purchased in the store Wolters Kluwer.

Downloaded e-book can be read anytime and anywhere, even without Internet connection. Is not torn, do not pollute the environment, do not need to "tote" whether we are talking about a multi-volume edition, the book or sequel.

Content rating: Everyone

Requires OS: 4.0 and up

...more ...less