Tekkim
MOBİLİMSEL
0.0.1 Varies with device
2003 yılında kurulan Tekkim uzman kadrosuyla kurulduğu günden beri ''Laboratuvar Kimyasalları'' üretmektedir.
Özellikle %99.5 ile %99.9 saflıkta Absollü Etil Alkol ve %99.5 saflıkta Dietil Eter gibi kimyasalların üretimi ile de Türkiye’nin en yüksek kapasitesine sahiptir.

Absollü Etil Alkol ve Dietil Eter kimyasalları haricinde diğer Organik, İnorganik, Solvent, Asit, Toz kimyasalların saflaştırılması ve Referans kimyasalların üretimi de tesislerimizde yapılmaktadır.

Tekkim, tesis ve üretim kalite güvence sistemi TSE EN ISO 9001:2008 belgesi, resmi kurumlardan onaylanmış izinleri, 1.Sınıf Gayri Sıhhi Müesseseler ruhsatı ve 7.400 m² kullanım alanlı fabrikası ile başta; hastaneler, patoloji laboratuvarları, üniversite araştırma laboratuvarları olmak üzere gıda, ilaç ve kozmetik sektörlerinin yurtiçi ve yurtdışı bayileri gibi çok çeşitli mercilere hizmet vermektedir.

Founded in 2003, since its inception by specialist staff Tekken 'Laboratory Chemicals' produce.
It has especially 99.5% 99.9% purity Absoll in ethyl alcohol and 99.5% purity with the production of chemicals such as diethyl ether at high capacities in Turkey.
 
Absoll of Ethyl Alcohol and Diethyl Ether except other organic chemicals, inorganic, solvent, acid, production of chemicals and powder chemical purification and reference is made in our plant.
 
I Tekke, production facilities and quality assurance systems TS EN ISO 9001: 2008 certificate, approved permits from government agencies, particularly with Class 1 license Unhealthy Institutions and 7,400 m² of usable area of ​​the factory; hospitals, pathology laboratories, university research laboratories, including food, domestic and international pharmaceutical and cosmetic industry serves a wide range of authorities, such as dealers.

Content rating: Everyone

Requires OS: 4.1 and up

...more ...less