İbrahim bin Edhem Hazretleri, Belh şehrinin sultanı iken, herkesin peşinden koştuğu geçici dünya saltanatını ve zevklerini elinin tersi ile iterek, gönüller sultanı olan Tabi’in döneminin meşhur evliyalarından birisidir. Kendisine ziyarete gelen bir kişinin Nefsimin günah tutkusundan kurtulamıyorum ve yaptığım tövbelere bağlı kalamıyorum demesi üzerine, ona bu eserde bahsedilen beş tavsiyede bulunmuştur.
Lüks ve sefahat içinde nefislerin tatmin yarışının yapıldığı günümüzde, onca imkan ve servete karşın, bir türlü gideremediğimiz gönül darlığımızın altında yatan gerçek sebep, nefislerin doyumsuz olması ve nefse uyup günah yükü ile ruh dünyamızın kirlenmesidir. İşte bu eserde kişinin nefsini aşıp günahlardan koparak Allah dostlarının yoluna girmesi hususunda bizzat İbrahim bin Edhem Hazretleri tarafından yapılan beş tavsiye geniş bir şekilde açıklanmaktadır.
Eserin müellifi Ahmet Tomor zamanımızın İslam âlimlerden olup, Türkiye’de doğmuş halen yaşamına bu ülkede devam etmektedir. Melek ve İnsan ile Kur’an ve İncil
isimli eserleri Almanca ve İngilizceye tercüme edilmiş olan Ahmet Tomor’un yazılı eserlerinin tamamına, sesli ve görüntülü sohbetlerine www.tomorhoca.com sitesinden ücretsiz ulaşılabilmektedir.

Content rating: Rated 4+

Requires OS: 3.2

Supported Devices:
- iPad
- iPhone
- iPod Touch

...more ...less