KUR'AN VE İNCİL
ismail Hakki Yilmaz
1.2 0.9mb

Otlaklarda yararlı bitkilerle zararlı bitkiler karmaşık şekilde bir arada olması gibi, ahiret aleminin sınav salonu konumunda olan dünyada hak ile sapıklık karmaşık şekilde bir arada olması doğaldır. Akıl duygusundan yoksun olan hayvanlar zararlı bitkilerden kaçınıp yararlı bitkileri otlarken, akıl duygusu ile bilinçlendirilen ve o güzelim Cennet’in adayı olan insanın da sapık inançlardan kaçıp ve baskıcı ideolojileri aşıp hak dini bulması, dünyada sağlıklı ve huzurlu yaşaması ve sonsuz ahiret saadetine ulaşması açısından insanın en önemli görevidir.
Bu eserde Hıristiyanlık kutsal kitabı ve Hz. İsa ile Müslümanların kutsal kitabı Kur’an ve peygamberi Hz. Muhammed ile ilgili öğrenmek istediklerinizi, bunlara ait bazı karşılaştırmalı bilgileri ve “Hz. İsa çarmıha gerildi mi?”, “Gerçek İncil ortaya çıkarsa ne olur?” ve “İslam mı kılıç dini? Hıristiyanlık mı?” gibi soruların da cevaplarını bulacaksınız.
“Dünya için bir tek din seçmek gerekirse, bu ancak İslam Dini olabilir. Her döneme cevap verebilecek güçte olan biricik din, İslam’dır. Ben, Müslümanlığın yarın ki Avrupa’nın kabul edebileceği bir din olduğunu söylüyorum” (Bernard Shaw).
Eserin müellifi Ahmet Tomor zamanımızın İslam alimlerinden olup, Türkiye’de doğmuş ve halen de yaşamına burada devam etmektedir. Melek ve İnsan ile Hak Din ve İlahi Kitap isimli eserleri Almanca ve İngilizceye tercüme edilmiş olan Ahmet Tomor’un yazılı eserlerinin tamamına, sesli ve görüntülü sohbetlerine www.tomorhoca.com sitesinden ücretsiz ulaşılabilmektedir.

Content rating: Rated 4+

Requires OS: 3.2

Supported Devices:
- iPad
- iPhone
- iPod Touch

...more ...less