Chory Kotek
Fundacja Festina Lente
1.41 208.9mb

Stanisław Jachowicz: Chory kotek

Bajka do czytania i słuchania dla dzieci w wieku 2-8 lat.
Jedna z niewielu na rynku polskim tak rozbudowana multimedialna publikacja książkowa dla dzieci, dostępna na platformie AppStore.

Klasyczna wierszowana bajka autorstwa pioniera polskiej literatury dla dzieci, Stanisława Jachowicza, opatrzona została zabawnymi i pomysłowymi animowanymi ilustracjami Ludwiki Micińskiej – utalentowanej młodej artystki.

Na każdej stronie książki zakodowana jest możliwość interakcji z baśniowymi postaciami, przedstawionymi na ilustracjach.

Oprócz wartości literackiej, książka ma walory edukacyjne. Tekst, sugestywnie interpretowany przez aktora, kończy się poważnym, choć podanym z humorem morałem o konieczności dbania o to, co i jak jemy.

Osobny dział zawiera gry logiczno-zręcznościowe, nawiązujące do treści utworu i dostosowane do możliwości percepcji dziecka.

Znana od pokoleń bajeczka zachęca, aby czytać ją wspólnie z rodzicami lub dziadkami. Książka pobudza wyobraźnię dziecka, przekazuje wartościowe treści poznawcze i literackie, rozwija sprawność spostrzegawczość i koncentrację.

Cechy naszej aplikacji:

- trzy sposoby poznawania treści: samodzielne czytanie, słuchanie, gry
- prosta, intuicyjna obsługa, dostosowana do możliwości dziecka
- obrazkowy spis treści - swobodne poruszanie się po działach książki
- przewracanie kolejnych kartek opowieści

Podstawowe zalety:

- bogata ścieżka audio: głosowi znanego polskiego aktora towarzyszy ciekawa muzyka i wiele efektów dźwiękowych; wszystkie te elementy tworzą atrakcyjne słuchowisko
- ilustracje są duże, wyraźne i bogato animowane – co ma znaczenie dla przyciągnięcia uwagi małych dzieci
- dodatkowe animacje-niespodzianki odwołują się do spostrzegawczości i poczucia humoru dziecka
- dział interaktywnych gier związanych z tematem baśni (piramida żywienia; memory, łapanie myszek); każda z gier jest świetną zabawą, a jednocześnie ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową

Zobacz trailer: https://www.youtube.com/watch?v=nYqFL07jXBo


Content rating: Rated 4+

Requires OS: 5.1

Supported Devices:
- iPad

...more ...less