Değerli Mikroseverler;

Yönetim kurulumuz adına derneğimizle ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmak istedim.

Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği olarak 2014 yılında kuruluşumuzun 25. yılını kutlayacağız. 24-27 Nisan 2014 tarihlerinde Antalya’da yapacağımız ulusal kongremizde, derneğimizin 25. yılında sizlerle birlikte olmayı arzu ediyoruz. Ulusal kongremizle ilgili bilgilendirmeler yazışma grupları aracılığıyla sizlere web kartları olarak iletilecektir. Bu kongrede zengin bir bilimsel program yanında bazı ilkleri gerçekleştireceğiz.

Tüm kongre ücretlendirmesini Türk lirası olarak yaptık. Anlaşma yaptığımız bahar ayından bu yana bile konaklama ücretlerinde katılımcılar adına önemli bir avantaj sağlanmış oldu. Kongremizde asistan arkadaşlarımız ve kıdemli meslekdaşlarımız (65 yaş üstü) erken kayıt yaptırdıkları takdirde kayıt ücreti ödemeyecekler. Bu kongremizde web sitesi haricinde mobil uygulamaları kullanacağız. Mobil uygulamalar tüm bilgilendirmeleri anında hızla size ulaştıracak.

Lütfen web duyurularımızı özellikle mobil uygulamalar açısından takip ediniz.

Dernek olarak 2016 baharında resmi üyesi olduğumuz Avrupa Mikrocerrahi Dernekleri Federasyonun 16. Kongresi' ne yine Antalya‘da ev sahipliği yapacağız.

Mikrocerrahi gibi özellikli bir alanda ülkemizin gereksinimi olan deneyimli hekim sayısı arttırmak için dernek olarak eğitim aktivitelerimizi kongre ve kurslarla sürdürmek çabasındayız. Özellikle son yıllarda hekimliğin önünde karşımıza çıkan zorluklar emek yoğun bu cerrahinin genç kuşaklara aktarılması noktasında önemli olumsuzlukları da beraberinde getirmektedir. Dernek olarak çabamız eğitim ve deneyim aktarımlarımlarıyla genç kuşakları bu alana çekmektir. Önemli eğitim etkinliğimiz, mikrocerrahi kurslarımız birçok genç arkadaşımızın eğitimine katkı sağlamaktadır. Bu kurslara katılmak isteyen meslekdaşlarımızın web sitemizden ön kayıt yaptırmalarını rica ediyoruz. Bekleme sırasında olmaları organizasyon açısından önemlidir. Bu yılın son iki kursu web sitemizden takip edebileceğiniz gibi Manisa ve İstanbul’da olacaktır.

Mikrocerrahi tedavi uygulamalarına yönelik ücretlendirmelerde iyileştirme sağlamak için Türk El ve Üst Extremite Cerrahisi derneği ile birlikte SGK ve Sağlık Bakanlığı’na yıl içinde girişimlerde bulunduk. Bu süreci sürdürme kararlılığındayız.

Derneğimizle ilgili tüm bilgilere web sitemiz (www.turkrmcd.org) aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Güzel bir yaz sezonunda, çalışmalarınızda başarılar diliyorum, Saygılarımla,

Prof.Dr.A.Kadir BACAKOĞLU
Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği Başkanı

Content rating: Rated 4+

Requires OS: 7.1

Supported Devices:
- iPad
- iPhone
- iPod Touch

...more ...less