Penta Tanıtım Yayıncılık ve Org. İnş. San. Tic. Ltd. Şti’ nin Cam sektörüne yönelik aylık olarak yayınladığı Glasstec Dergisi, 1997 yılından bu yana düzenli olarak yayın hayatını sürdürmektedir.

Sektörün en çok okunan dergisi olma özelliğini taşıyan Glasstec Dergisi, aynı zamanda Penta Tanıtım’ın Türkiye Temsilciliğini yaptığı 11 ülkede düzenlenen Kapı ve Pencere Fuarları’nda da dağıtılmaktadır.

Glasstec Dergisi’nin; PCam Firmalarına , Çift cam ve Isıcam işleme firmalarına-bayilerine, Cam Balkon üretimi yapan firmalara Çatı, Cephe, Kaplama işlemleri gerçekleştiren firmalara aylık olarak düzenli dağıtımı gerçekleşmektedir.

Penta Publishing and Promotion Org. Const. Singing. Tic. Ltd. STI's glass industry Glasstec for monthly magazine published from 1997 continues to regularly broadcasting since.

the distinction of being the most widely read magazine in the sector Glasstec Journal, also made the Penta Promotion Mission, organized in 11 countries Turkey Doors and windows are distributed in the Fairs.

Glasstec Magazine; PCam the company, double glazing and insulated window glass processing firms-dealers, companies that manufacture glass balcony to the roof, facade, regular monthly distribution to companies that perform the coating process takes place.

Content rating: Everyone

Requires OS: 4.0 and up

...more ...less