Cenk ile Yazili Yoklama
Garanti Sistem
1.1 Varies with device
Açın Kitaplarınızı Yazılı Yoklama Yapacağım!

Türkiye'de özel radyoculuğun ilk kurulduğu yılları anımsayın. Hepimiz gençtik hani... Ruhumuz gençti. Radyo programcıları ailemizin bir bireyi gibi hayatımızdaydılar. Bazen bir abla/ağabey oldular, bazen özlenen, keşke denilen bir sevgili... Onların sesini duymak bi zi kâh mutlu etti, eğlendirdi, kâh kendimizle yüzleşmemizi sağladı.

Biz dışardan o seslerle bir dostluk kurduk da... Ya içerde, o radyolarda neler yaşandı? Ya radyocular, dinleyenleriyle, dönemin popüler şarkıcılarıyla, idarecileriyle neler paylaştılar? İlk olmanın güçlükleri nelerdi?

20 liralık ödül verirken kazananı 30 lira yol parası harcamak zorunda bırakan yönetim... Kâh şiir programının ortasında hareketli şarkı isteyen, kâh aynı şarkının peş peşe beş kez çalınmasını bekleyen medya patronu... Radyo adına etkinliğe gidilen şehirde o radyonun frekansının iyi çekmediğini fark eden radyocu... Yıllar geçtikçe komik gelen onca acı, onca hengâme...

Cenk Alptekin radyoculuğa bir ömür vermiş isimlerden... Yıllarca "Cenk'le Yoklama" programı ile ulaştı dinleyenlerine. Şimdi sırada "Yazılı Yoklama" var. Cenk, hem dinleyenleri, hem diğer radyocu arkadaşları ile yaşadıklarını paylaşıyor bu kitapta. Star radyolarından Tatlıses FM'e, çalıştığı radyolardaki deneyimlerini, acı tatlı anılarını aktarıyor.

Yazılım Programlama
Osman Biradlı
osman@garantisistem.com

Content rating: UnratedWarning – content has not yet been rated. Unrated apps may potentially contain content appropriate for mature audiences only.

Requires OS: 2.2 and up

...more ...less