Bir Varmış Bir Yokmuş
Gökhan Şengün
1.0.1 11.0mb

Sevgili arkadaşlar,

Macera dolu bir dünyanın kapılarını birlikte açmaya var mısınız? Bazen bir ormanda bazen karla kaplı evinizin bahçesinde bazen kargalarla şarkı söylemeye çalışırken birlikte maceradan maceraya koşmak için davetlisiniz. İrfan Gürkan Çelebi’nin kaleminden hikâyeler resimli ve heyecan dolu. Bizimle birlikte olmak için yapmanız gereken bu gizemli dünyanın kapılarını aralamak sadece.

Okumak harflerin büyülü dünyasında doğru konumlanmakla keyiflenir. Özellikle çocuklar için onlara uygun kitabı bulmak okuma alışkanlığını kazandırmak için olmazsa olmaz birinci şarttır. Eğer onlara anlayabilecekleri ve zevk alabilecekleri doğru kitapları vermezsek onlar için okumakla aralarında soğuk bir duvar örmenin ötesinde bir yarar sağlamış olamayız.

İlköğretimin her sınıfında olan çocuklarımız için, o yaş grubunun anlayıp zevk alabileceği ve pedagojik olarak kendilerine uygun tarzda yazılmış kitapların keşfedilmesiyle ileriye dönük bir kitap okuma alışkanlığı kazandırılabilir. Biz sizler için hikâye kitaplarını yaş gruplarına göre ayırdık. Bir de hikâyelerimizi seçerken kendi gelenek ve alışkanlıklarımızı ön planda tutmaya çalıştık. Başka dünyaların hikâyelerini okumak yerine bizim hayatımızdan kesitlerin olduğu kitapları okumalarını önemsiyoruz.

Content rating: Everyone

Requires OS: 2.3.3 and up

...more ...less