Kuran Harflerim
Hayrat Teknoloji [ Hay Teknoloji ]
3.0 Varies with device
"Arkamızda bırakacağımız ve biz ahirete gittikten sonra da hakkımızda hayırlı olacak en güzel şey muhakkak ki 'salih evlat'tır.Evlatlarımıza sahip çıkmak, onların dinî eğitim almalarını sağlamak ise, bir ebeveynin en önemli görevidir. Biz bu konuda da sizin yanınızda olmak istedik ve çocuklarımızın Kur'ân'ın dünyasına giriş kapısı hükmünde olan Elif-Ba öğrenimini neşeli hale getirdik. ;Öğrenimin ilk safhası olarak Kuran Harfleri uygulaması Hayrat Neşriyat'ın Okul ÖncesiElifBa setinden istifade edilerek hazırlandı. Setin diğer bölümleride çok yakında uygulama olarak mobil dünyada yerini alacak.

İstedik ki, çocuklarımız hem Kur'ân öğrensinler hem de eğlensinler.Çocuklarımızı sevindirmek ve arkanızda güzel bir evlat bırakmak sizlerin elinde. Hayrat Neşriyat ve Hay Teknoloji , Okul Öncesi Elifba Setini sizin ve çocuklarınız için Google Play mağazasına koydu. Hep beraber yeni nesli inşa etmek için varım diyorsanız, sizi misafir etmekten mutluluk duyarız."

"Behind us we leave and we afterlife after going to the about us will be good most beautiful thing certainly 'righteous son is. Son to stand by our, their religious instruction to provide, if a parent's most important duty. We on this issue with you, we wanted to be and our children Quran gateway to the world the provision which Alif Ba learning cheerful've made.; Education The first phase of the Qur'an letters applications Khairat Publication of the School öncesielifb set by exploiting prepared. Sedin other bölümleride soon as the application in the mobile world will take place.

We wanted our children should learn the Qur'an as well as the delights of our eğlensinler.çocuk and you leave behind your back in the hands of a beautiful boy. Publications and Hay Charity Technology, Preschool Set Elifba the Google Play store for you and your kids put it. Together, we have to build the new generation says, you'll be pleased to welcome you. "

Content rating: UnratedWarning – content has not yet been rated. Unrated apps may potentially contain content appropriate for mature audiences only.

Requires OS: 2.2 and up

...more ...less