Kuran ve Risale
RadonRad
1.5 Varies with device
Bu Proje Fatih Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde egitim veren cok degerli hocam Sayın Melek Oktay (PHd candidate GYTE) danısmanliginda geliştirilmiştir.

-Risale-i Nurlarda DETAYLI ARAMA !! (veritabanı desteği ile Full Text Search)
-Kuranı Kerim de DETAYLI ARAMA !!( hiç Risalei Nurda okudugunuz bir bölümün kuranda nerelerde geçtiğini merak etmedinizmi ? :) )
- Detaylı Okuma Geçmişi
- Son okunan kitaplara hızlı erişim
- Detaylı Görsel İstatistikler.
- Türkçe ingilizce Kuran Meali
-Sayfa,Ayet,Sura bazında Not tutabilme. Ayrıca Kuran ve külliyattan belirli bir alanı seçip Not Başlığınıza ekleyebilirsiniz.

- Arapça Metin ARAYABİLME !! (Cihazınızda Arapça dil seçeneğinin yüklü olması gerekmekte)

- Bir kitapta alınmış olan Tüm notları bir defada görüntüleyip düzenleyebilme..

-Okuma ekranında o sayfada onceden alınmıs not bulunup bulunmadıgının gösterimi.

-Asenkron ARAMA özelliği ile.. Detaylı arama Yaparken bir yandanda kitap okumaya devam edebilirsiniz.
Arama nın bitmesini beklemek zorunda değilsiniz. Program arka planda aramayı yapar Siz istediginizdede sonucları goruntuler.Arama ekranında o ana kadar bulunan sonucların içinde gezebilir bulunan sonucların gosterdigi sayfaları okuyup kontrol edebilirsiniz. Bu aradada aramanız devam eder.

-Optimize Edilmiş işlemci kullanımı. Büyük boyutuna rağmen cihazı yormaz. Kaynakları idareli kullanır.

-Detaylı içindekiler Bölümü
-Sayfa atlama opsiyonu

Dahasını programı kullanarak keşfetmenizi diler keyifli okumalar dilerim.
Piyasada benzerlerinin kullanım ve ekran efektleri benim gibi sadelik ve işlevsellik seven okuyucular için gereksiz ve yorucu. Bu düşünce ile yola cıkıp yazdım bu uygulamayı.Uygulama Tüm notları Logları ,Okuma geçmişi vs gibi bilgileri telefon içine kaydetmektedir Eğerki bu bilgileri sıfırlamak isterseniz dosyaları Silmeniz yeterlidir.

içerisinde.. Kuran-ı Kerim , Tüm Külliyat ve 2 farklı meal bulunmaktadır.
Program tamamen ücretsizdir. SD_CARD a yazmak dışında HERHANGİ bir izne ihtiyaç duymaz içinde reklam vb. ıvır zıvır eklentileride yok. Kullanacakların Allah Razı Olsun demeleri benim için kafi.

Kuran-ı Kerim :
Değiştirilemez.. yanlışlıkla bile olsa böyle bir hata kabul edilemez. Bu ihtimali göz önünde bulundurarak Uluslararası Onaylı bir Kuran Veritabanı kullandım. Doğruluğu uluslarlarası platformalarda onaylanmıştır. Detaylarına www.TANZIL.net 'ten veya http://tanzil.net/wiki/Tanzil_Project bakabilirsiniz.

Külliyat:
Külliyat için en çok kullanıldığını zannettiğim neşriyatları baz alarak 2 veritabanı olusturdum. Sonra başka bir proje üzerinde çalışan Vakıf abiler kendi veritabanlarınıda bizimle paylaşınca benim hazırladığım veritabanlarındansa bu işe HAYATINI vermiş Vakıf abilerinkini kullanmak daha mantıklı geldi.Allah onlardan Razı olsun.


Sd_card yazma izni :

Veritabanlarımı kullanabilmek için uygulamanın ihtiyaç duydugu izin.Ayrıca Sizlerin kitaplarda,ayetlerde,külliyatın bilimum yerlerinde tutacağınız NOTLAR için kullandığım veritabanınıda SD_card a kaydediyorum.Bir Sonraki Sürümde Eklenecekler:
-Talep olması durumunda meal dil secenekleri 70 e cıkacak
-Arapca Font sayısı 10 a cikarılacak. Kullanıcı keyfine gore secicek
-Bazı cihazlarda Arapca Arama sorunu var.inş. düzeltilecek.

-...

This is a very valuable project that Fatih University Department of Computer Engineering education teacher, Mr. Melek Oktay (PhD candidate GIT) developed in consultation with.

-The Risale-i Nur ADVANCED SEARCH! (Database with support for Full Text Search)
-Holy Quran in the ADVANCED SEARCH!! (A chapter to read in our treatises NURDAN etmedinizmi He wondered where Kuranda? :))
- Detailed Reading History
- Quick access to last-read books
- Detailed Visual Statistics.
- Turkish English Quran Meali
-Page, Verse, Sura basis to hold you. Also your title, you can select a specific area of ​​the Quran and the corpus.

- Arabic text search through! (Required to be installed on your device, the Arabic language option)

- Taken from a book, view and edit all notes at once ..

-Reading the screen representation of the presence of a note on the page that is already taken.

-Asynchronous SEARCH feature .. Whilst you can continue reading the book, besides a detailed search.
 You do not have to wait for the termination of the search. Goruntuler.Arama search results on the screen in the background makes the program so far, the results are istediginizdede You can navigate in the pages of The results in the read and you can check. Meanwhile the call continues.

-Optimized CPU usage. Despite the size of the device, sparing the Great. Uses resources sparingly.

Department-Detailed table of contents
-Page jump option

I'm using the program to explore the dealer so much more enjoyable reading.
I like, use and display effects on the market as unnecessary and burdensome for readers who love the simplicity and functionality. Starting out with this in mind that I wrote uygulamayı.Uygulama logs all notes, reading notes into the phone information, such as history, etc. If you want to reset this information Eğerki simply delete the files.

in .. Quran, all the corpus there are 2 different meal.
The program is completely free of charge. SD_CARD does not need a letter of permission for any other advertising and so on. No plugins trinkets. Suffice to say that my be used by God bless.

Quran:
 Can not be changed .. such an error is not acceptable, even in error. This is considering the possibility of an approved Quran International Database used. The accuracy of platforms uluslarlarası approved. Www.TANZIL.net details from or can http://tanzil.net/wiki/Tanzil_Project.

Corpus:
I believed most used corpus of publications, the database created on the basis of two. The Foundation also working on a project and then shared the elder brothers of my own veritabanlarınıda prepared us veritabanlarındansa abilerinkini Foundation has given more sense to use this work geldi.Allah LIFE bless them.


Sd_card write permission:

You guys izin.Ayrıca databases needed by the application to use the books, verses, used for corpus veritabanınıda NOTES SD_card a taping of excluding parts of the fens.Will be added in a future release:
On-demand meal Language Setting to 70 will be released in case of
Font-Arabic number to be issued to 10. Get to choose according to your enjoy
-Some devices var.inş Arabic search problem. corrected.

- ...

Content rating: UnratedWarning – content has not yet been rated. Unrated apps may potentially contain content appropriate for mature audiences only.

Requires OS: 2.3.3 and up

...more ...less