İşte Müslüman
Hak Yayınları
2.1 Varies with device
Uygulamamızı Beğenip Paylaşmayı Unutmayınız!!!

Mutlaka Okuyunuz !!!

Ziyaeddin El-Kudsi’nin kaleme aldığı bu kitap; insanın yaratılışından bu güne dek şeytan ve insan oğlu arasındaki mücadeleyi anlatmakta olup günümüzdeki insanların en büyük sorununu da açıklamaktan geri kalmamaktadır.

“Günümüzdeki insanların en büyük sorunu, iman-küfür sınırlarını bilmemeleri, dolayısıyla müslüman kafir ayırımını yapamamalarıdır” şeklinde meseleye yaklaşan bu kitap; bu meseleleri net ve anlaşılır bir üslupla hiç eksiksiz ortaya koymuş ve onlar da hiçbir kapalılık bırakmamıştır.

Eğer İslam’ı tam manada yaşamak, yaşatmak ve Allah (c.c)’a O’nun razı olduğu ve istediği şekilde ulaşmak istiyorsanız bu kitabı okumaktan bir an bile geri kalmamalısınız!.....

Application Sharing our admiration Do not forget !!!

You Must Read !!!

Ziyaeddin al-Qudsi's penned this book; The struggle between the human creation is being told these days until the son of man is the devil and do not refrain from explaining the biggest problems of people today.

"The biggest problem is that people today, they do not know their faith swearing-border, and therefore Muslims can not make the distinction between the infidel" as a matter of approaching this book; these issues have been laid out clear and concise a manner as to leave no complete and they have no closure.

If you live in the strictly Islamic, lived and God (C. C.) A must stay back a moment to read this book if you want to achieve in such a way that he's willing and wants! .....

Content rating: Everyone

Requires OS: 2.2 and up

...more ...less