Yayın hayatına ilk defa Şubat 1979 'da başlayan "Sevgi ve Hoşgörünün Dergisi" Sızıntı, çeyrek asrı aşkın zamandır milyonlarca insanın kalbine dokundu, bir ses bıraktı onlarda. O, zaman ve mekânın ruhunu kavrama çabası içinde olan bir dergi. Gök kubbe altında gelişen, yaşanan her şeyi, yaslandığı referanslardan hareketle anlamaya ve tanımlamaya çalışıyor, okuyucusuyla bunu paylaşıyor. İyiliğin, güzelliğin, doğruluk ve faziletin dünyanın mayasını oluşturduğunu biliyor; bunun içindir ki Sızıntı Dergisi, sevgi merhamet, diyalog herkesi kendi konumunda kabul, karşılıklı saygı, hak ve adalet temelleri üzerinde yoğunlaşıyor ve ne olursa olsun dünyanın da er geç bu çizgiye geleceğini biliyor.

Şimdi sızıntı dergisi 1979 dan beri yayınlanan tüm içeriğini android kullanıcıları ile paylaşıyor.

To be published for the first time in February 1979, beginning with the "Love and Tolerance Magazine" leak, touched the hearts of millions of people for more than a quarter century, they have a voice left. It is a magazine in an attempt to grasp the spirit of time and space. Developed under the open sky, in everything, trying to identify and understand the movement rests references, readers share it. Goodness, beauty, truth and virtue constitute the world know that yeast, it is for the Fountain Magazine, love, compassion, dialogue with everyone in their acceptance, mutual respect, regardless of right and justice in the world focused on fundamentals and know that sooner or later, the future of this line.

Now all the contents leak magazine published since 1979 by android users sharing.

Content rating: UnratedWarning – content has not yet been rated. Unrated apps may potentially contain content appropriate for mature audiences only.

Requires OS: 2.2 and up

...more ...less