Desery Przepisy Polska
SP Developer
1.2 Varies with device
Desery - Przepisy SPdeveloper - przepisy dla ludzi ze smakiem, którzy lubią gotowanie, sałatki i tworzą własne przepisy kulinarne.
Co podać na deser? Najlepsze przepisy na słodkie przekąski znajdziesz w Kuchni! Wypróbuj nasze pomysły na słodkie co nieco!
Niezapowiedziani goście? Czasem tak bywa, wtedy robię jeden z błyskawicznych deserów. Moimi faworytami, o miano szybkiego deseru, są crumble jabłkowe i pucharek z owocami i bitą śmietaną.

Przepis kulinarny – opis czynności prowadzących do przygotowania potrawy. Zbiory przepisów kulinarnych nazywane są książkami kucharskimi.

Współczesny przepis kulinarny jest przeważnie ułożony według jednego schematu i zawiera kolejno[1]:

nazwę potrawy i ewentualnie krótkie wprowadzenie;
listę potrzebnych składników wraz z podaniem ich ilości, czasem także specjalne wyposażenie niezbędne do przygotowywania potrawy;
opisane krok po kroku kolejne czynności prowadzące do otrzymania potrawy, wraz z podaniem czasu niektórych działań, np. obróbki termicznej;
sposób podania potrawy;
niekiedy informacje dodatkowe, w rodzaju zamienników niektórych składników, stopnia trudności przygotowywania potrawy, jej kosztu lub wartości kalorycznej.

Content rating: Everyone

Requires OS: 2.3.3 and up

...more ...less