Okçular Vakfı
SPEXCO
1.0 Varies with device
"Uzun bir süre unutulması ve tahrip edilmesinden sonra yeniden hayata kavuşan ve 29 Mayıs 2013 günün Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılacak bu külliyenin İstanbul’a hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim. İnanıyorum ki bu tesis geçmişte rahmetli Yücel Cavkaytar’ın başardığı gibi dünyaya pek çok sporcu kazandırmak açısından önemli bir atılımdır. Bu tesisin gerçekleşmesi için emeği geçen herkese, gösterdikleri olağanüstü gayret için hepimizin teşekkür borcu olduğunu hatırlatmak isterim."

Dr. M. Sinan GENİM İstanbul 6 Mayıs 2013

Okçular Vakfı uygulaması ile vakfın çalışma ve faaliyetleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

"For a long time, and gained forgotten and life after the destruction of the day May 29, 2013 will be inaugurated by Prime Minister Recep Tayyip Erdogan in Istanbul this complex, I wish you good luck and auspicious. Believe that the world as it managed to establish that in the past the late Yücel Cavkaytar'ın is very important for athletes to gain a breakthrough. everyone who contributed to the realization of this facility, I would like to remind you that their outstanding debt of thanks to all of us to strive. "

Dr. M. Genie Sinan in Istanbul May 6, 2013

Archers with the application of the foundation's work and activities of the Foundation may receive information about.

Content rating: UnratedWarning – content has not yet been rated. Unrated apps may potentially contain content appropriate for mature audiences only.

Requires OS: 2.2 and up

...more ...less