Namaz Tesbihatı
Hayrat Teknoloji [ Hay Teknoloji ]
1.1 Varies with device
‘Namaz Tesbîhâtı Uygulaması’, Hayrat Neşriyat tarafından yayınlanan Namaz Tesbihatı kitabı kaynak alınarak titizlikle hazırlanmış kullanışlı bir uygulamadır.

Tesbîhâtlarla ‘dinin direği’, ‘mü’minin mi’râcı’ namazlarınızı taçlandıracaksınız... Namaz duâlarını bulabileceğiniz bu güzîde uygulamada her namaz için ayrılan bölümlerde, o namazlardan sonra okuyacağınız tesbîhâtları ve aşr-ı şerîfleri bulabileceksiniz...

Uygulama ilk defa açıldığı zaman bulunduğunuz şehri seçtiğiniz takdirde namaz vaktine göre otomatik olarak o vaktin namaz tesbihatı ekrana gelmektedir.

'Prayer tesbihat Practice', published by Publications Charity Prayer Tesbihat meticulously crafted book is a handy application based resources.

Tesbihat with the 'religion of the mast', 'muslim' Ascension of the 'prayer, the crowning will ... Prayer pray you can find this eminent practice in every prayer allocated to the sections that prayer after the'll read tesbihat and exceed-i-Sharif and you will find ...

When the application is first opened if the city you have chosen automatically according to the prayers that you have time to come to prayer is tesbihat screen.

Content rating: Everyone

Requires OS: 2.2 and up

...more ...less