Bir şiiri olmalı hayatın o bilmediğimiz ama mutlaka içimizde uç veren tanımsız aşkların şiiri… Kısacık fakat kocaman sevdaların başladığı şiirler.
Kalemin sihrini fark ettiğimde artık sabahın grisinden maviliğini aşırmaktı şiir. Güldüğümde, ağladığımda, hüzünlendiğim de yüreğimin arka bahçesi oldu şiir. Duygularımı yeşerttiğim yahut çalıştığım umutlu bahçeler. Düşlerimi yazdım, kısa fakat bitimsiz şiirlerde. Sevinçlerimi yazdım coşkuyla. Bazen bir ırmağın taşkınlığı sızdı ellerime, direnmeyi öğrendim kalemle. Boğazımda birikti telaşlarım, öfkelerim, isyanlarım… Şiirlerimle soluklandım.
Ve duygularımı sizlerle buluşturmanın heyecanıyla kumbaramda biriken şiirleri paylaşmak istedim.
Yaşanmışlıklarla herkesin kendinden bir parça bulduğu duygular…
Şiirlerimle Merhaba!
Murat Demirci

Yayın hayatına yeni başlayan internet sitemiz üzerinden Murat Demirci’ye ait şiirleri sizlerle paylaşacağız. Amacımız şiirin insan hayatındaki önemini ve hayata karşı samimiyetini işlemek. Şiirleri sizlerle paylaşırken kısa şiir, uzun şiir ve düz yazı olarak özgün bir şekilde aktardık. Şiirlerin 2002’den günümüze kadar uzanan bir geçmişi vardır.

Content rating: UnratedWarning – content has not yet been rated. Unrated apps may potentially contain content appropriate for mature audiences only.

Requires OS: 2.3 and up

...more ...less