Zaman Kitap
World Media Group AG
1.0.5 Varies with device
ZAMAN KİTAP

Zaman Kitap Uygulaması, Zaman Almanya'nın abonelerine hediye olarak verdiği dijital kitaplara erişim amaçlı bir yazılımdır. Uygulama içerisinde her yaş grubuna hitap eden kitaplar bulunmaktadır.

Okul öncesi çocuklara resimli hikayeler, ilkokul yaş grubu için eğitici kitaplar, ortaokul seviyesi için de roman ve fıkra kitapları sizlere yardımcı olacaktır.

Gençler ve yetişkinlere yönelik ise güncel konu ve sorunların ele alındığı kitaplar, kolayca okunabilen romanlar ve öyküler ilginizi çekecektir. Ayrıca, gezi, yemek, sağlık, dua, alevilik, kürt toplumu, ergenlik ve evlilik hayatı temalı kitaplara da rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Dijital kitap seti içerisinde bulunan kitaplar indirildikten sonra internete bağlı olmaksızın okunabilmektedir. Uygulama şifreli olduğu için Zaman Almanya aboneliği gerekmektedir.

Abonelik için adresimiz: abone.zaman-online.de

TIME BOOK

Time Book application, when given as a gift to Germany subscribe for access to digital book software. books that appeal to all age groups within the application are available.

Pre-school children illustrated stories, educational books for primary school age group, the joke books and novels for middle school level will help you.

The current issues for young people and adults, and books that discuss problems, is an attractive easy to read novels and stories. Also, travel, food, health, prayer, alevilik, Kurdish society, adolescence and marriage life they can easily themed books.

After downloading books available in digital book set can be read without being connected to the internet. Applications must be time for Germany to be encrypted subscription.

Our address: Subscription for the abone.zaman-online.

Content rating: Everyone

Requires OS: 3.2 and up

...more ...less