Różaniec Święty
Radosław Białek
2.0 3.2mb

Różaniec Święty to katolicka aplikacja zawierająca rozważania różańcowe tajemnic radosnych, bolesnych i chwalebnych. Znajdziemy w niej m.in. obietnice Matki Bożej, sposób odmawiania Różańca oraz dodatkowe modlitwy, w tym również te związane z Nowenną Pompejańską oraz wyjęte ze wspaniałej książki św. Alfonsa Liguoriego pt. Uwielbienia Maryi. Unikalną funkcją programu jest wbudowany odtwarzacz modlitw łacińskich, dzięki czemu z łatwością nauczymy się odmawiać dziesiątkę różańca w tym pięknym języku. Jest to samodzielna aplikacja, choć powstała w ramach uzupełnienia aplikacji Tajemnica Szczęścia i można się między nimi przełączać. Jest prosta, przejrzysta, przystępna i rozwojowa; nie wymaga żadnych uprawnień i nie ma jakichkolwiek reklam.

1. Co to jest modlitwa Różaniec Święty?

Różaniec Święty to modlitwa, w której rozważamy Życie Matki Bożej, Najświętszej, Niepokalanej Dziewicy Maryi. Do Różańca przywiązanych jest wiele obietnic i odpustów. Modlitwa ta składa się z 3 głównych części, tajemnic: radosnych, bolesnych i chwalebnych, odnoszących do kolejnych Osób Trójcy Przenajświętszej. W wersji najbardziej podstawowej, każda część składa się z przygotowania: Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 razy Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu; po których rozważamy poszczególne tajemnice Życia Maryi i Jej Syna, Jezusa Chrystusa, Zbawiciela ludzkości, odmawiając 5 razy modlitwy: 1 raz Ojcze nasz, 10 razy Zdrowaś Maryjo oraz 1 raz Chwała Ojcu. Natomiast na koniec zwykle odmawiamy Pod Twoją obronę.

2. Co to jest aplikacja Różaniec Święty?

Aplikacja Różaniec Święty to aplikacja wydana na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, która zawiera rozważania zaczerpnięte z książek, modlitewników i kart różańcowych. Obecnie dostępnych jest 10 rozważań całego Różańca Świętego. Aplikację skonstruowano na bazie motywu graficznego Holo (Android 4) oraz szuflady nawigacyjnej, czyli menu wysuwanego np. gestem przeciągnięcia z lewej krawędzi ekranu urządzenia. Program jest bardzo łatwy w obsłudze i intuicyjny, nie wymaga żadnej nauki. Cały czas jest wzbogacany jest o kolejne rozważania i modlitwy.

3. Jakie są cechy aplikacji?

SPECJALNA SYMBOLIKA - niebieski kolor tła to nawiązanie do Najświętszej Maryi Panny, jest to tradycyjny kolor maryjny.

ŁATWA NAWIGACJA - wszystkie rozważania oraz dodatkowe teksty dostępne są przez zwykłe wysunięcie szuflady nawigacyjnej z lewej strony ekranu.

KOMPLETNA PROSTOTA - do dyspozycji mamy tylko i wyłącznie teksty: rozważań, modlitw itp.

WYKAZ ŹRÓDEŁ - rozważania zawierają dokładne dane bibliograficzne.

ODTWARZACZ MODLITW - bez połączenia z internetem można się nauczyć najważniejszych katolickich modlitw w języku łacińskim; nagrania pochodzą z serwisu Boston-Catholic-Journal.com i wykorzystano je za zgodą twórców.

WARTOŚCI DODANE - uwspółcześnione specjalnie na potrzeby aplikacji przepiękne modlitwy św. Alfonsa bazujące na polskim przekładzie Uwielbień Maryi z XIX wieku, a także inne teksty, które mogą wpłynąć na ożywienie naszego ducha.

SYSTEMATYCZNE AKTUALIZACJE - praca jest cały czas w toku, więc można się spodziewać dodatkowych tekstów oraz ulepszeń.

MAŁY ROZMIAR - aplikacja waży tylko 800 kB.

ZERO UPRAWNIEŃ - nie potrzebuje ona jakichkolwiek uprawnień.

ZERO REKLAM - w trakcie modlitwy nigdy nic nie przeszkadza i przyszłe wersje nigdy nie będą zawierały jakichkolwiek reklam.

4. Dodatkowe informacje

2 listopada 2014 roku - premiera wersji 1.0 w Google Play.

1 sierpnia 2015 roku - premiera wersji 2.0 w Google Play.

Aplikacja jest poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi, a jej Patronem jest św. Alfons.

Różaniec Święty jest dla Maryi, Tajemnica Szczęścia dla Jezusa.

Content rating: Everyone

Requires OS: 4.0 and up

...more ...less