Step Elektronik
FehmiATICAN
1.0 Varies with device
Step Elektronik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
Step Elektronik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 1995 yılında İzmir’de kurulmuştur.

Yurt dışından ithal edilen çeşitli teknoloji ürünlerinin tasarım ve imalatını Türkiye’de yaparak, teknoloji yarışında Türkiye’nin geride kalmasını engellemek ve mevcut teknolojileri daha da geliştirmek şirketimizin en önemli hedefidir.

Ana faaliyet alanı elektronik kontrol sistemleri tasarımı ve imalatıdır. Şirket faaliyetlerini seri imalat ve özel tasarım şeklinde iki ayrı grupta yürütmektedir.

Seri imalatı yapılan ürünlerimizden olan Sıramatik, Bankacılık, Hastane vb… yerlerde kullanılmaktadır. Nem ve Sıcaklık Denetleyicileri, Otomatik Sayıcı gibi seri imalatı yapılan diğer ürünlerimiz ise yaklaşık 15 ülkede kullanılmaktadır.

Özellikle Sıra Organizasyon Sistemleri üzerinde uzmanlaşan şirketimiz bu alanda tamamen kendi kaynakları ile gelişmiş uygulamalar üretmiştir.

Hedef ve İlkelerimiz
Görevimiz her zaman bir adım ileriye gitmektir.

Step Elektronik’in hedefi müşterilerinin memnuniyetini daima en üst seviyede tutmaktır. Üstlendiğimiz her görevi en iyi şekilde gerçekleştirmek çabası müşteri memnuniyetini de beraberinde getirir.

En önemli varlığımız adımıza duyulan güvendir.

Step Elektronik, müşterilerinin işleri ile ilgili öğrendiklerinin mahremiyetini korumaya, tarafsızlık ve bağımsızlık ilkelerinden ödün vermemeye ve müşterinin çıkarlarını her türlü düşüncenin önünde tutmaya özen gösterir.

Kalite Politikamız
Takım Ruhu İle Çalışmak

· Step Elektronik’te değişen müşteri istek ve beklentileri, yapılan takım çalışmaları ile analiz edilerek projelendirilir.

Müşteri Memnuniyetini Sağlamak

· Daima en iyi teknolojileri takip edip, edinilen bilgileri hızla paylaşıp, müşterilerimizin bu bilgi ve teknolojiden en iyi şekilde yararlanmasını sağlayacağız.

· Müşteri talepleri ve kullanım koşullarına uygun kalite ve teslim süresinde düzenli ürün üreterek, fiyat parametrelerini optimum seviyede tutarak, müşteri memnuniyetini gerçekleştirmek; satış öncesi ve sonrası müşteri isteklerine karşılık vermek öncelikli görevimizdir.

· Değişimi yöneterek müşteri istek ve beklentilerini sürekli karşılamak, yeni çözüm ve hizmetlerle müşterilerimizi geleceğe taşımak ve Türkiye otomasyon sektöründe güçlenerek daima varolmak amacımızdır.

Step Electronics Industry and Trade Limited Company
Step Electronics Industry and Trade Limited Company was founded in 1995 in Izmir.

making the design and manufacture of a variety of technology products imported from abroad in Turkey, Turkey's technology to avoid being left behind in the race and is the most important goal of our company to further develop existing technologies.

The main field of activity is the design and manufacture of electronic control systems. The Company operates in the form of series production and special design engages in two separate groups.

Queue-Matic, which made mass production of our products, banking, hospitals, etc ... it is used in place. Humidity and Temperature Controllers, and our other products made in series production such as automatic counter is used in about 15 countries.

In particular, our company specializes in producing Rank Organization Systems has fully developed applications with their own resources in this area.

Objectives and Principles
Our mission is always to go one step further.

Step is to keep the satisfaction of Electronic target customers always at the highest level. every task we undertake efforts to realize the best way brings in customer satisfaction.

Our most important asset is the trust our behalf.

Step Electronics, to protect the privacy of customers what they learn about things, to not compromise the principles of impartiality and independence and is sure to keep the client's interests before any thought.

Our quality policy
Working With Team Spirit

· Step Electronics changing customer demands and expectations, projected by analyzing the work done by the team.

Ensuring Customer Satisfaction

· Always follow up the best technologies acquired rapidly share information, we will provide our customers make the best use of this knowledge and technology.

· Regularly producing appropriate products in quality and delivery time to customer demands and conditions of use, price, keeping the optimum parameters, perform customer satisfaction; responding to customer requests before and after sales is our primary mission.

· Managing the change that consistently meet customer requirements and expectations of our customers to move forward with new solutions and services to existing and Turkey Our aim is always stronger in the automation industry.

Content rating: Everyone

Requires OS: 1.6 and up

...more ...less