Bellona Mobil Katalog
Boydak Holding A.Ş.
1.1 Varies with device
Üretim faaliyetlerine başladığı 1997 yılından itibaren yaptığı yatırımlar ve izlediği başarılı pazarlama stratejileriyle sektörde kendine önemli bir yer edinen Bellona, yatırımlarının önemli bir kısmını Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde gerçekleştirmiştir. Bellona Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde toplam 350.000 m²'lik alan üzerine kurulu 191.000 m²'lik kapalı üretim alanına sahiptir.

TSE Ürün Kalite Standartları ve TS-EN-ISO-9001-2000 kalite yönetim sistem standartlarına göre üretim yapan Bellona, gücünü ve kalitesini sadece yurt içinde değil,39 ülkeye yaptığı ihracatla yurt dışında da göstermiştir. Yaygın bayi ağı ile tüketicilere cevap veren Bellona, servis ve garanti şartlarıyla da güven duyulan bir kuruluş olmuştur.

Commencement of operations of its investments in production since 1997 and acquired an important place in the industry with successful marketing strategies in Bellona, ​​a significant portion of investments held in Kayseri Organized Industrial Zone. Bellona Kayseri Organized Industrial Zone 350000 square meters on an area of ​​191,000 square meters of covered area.

TSE Product Quality Standards and TS-EN-ISO-9001-2000 quality management system according to Bellona engaged in the production, strength and quality not only in domestic but also showed that exports to 39 countries abroad. Bellona responsive to consumers with extensive dealer network, service and guarantee conditions have been a trustworthy organization.

Content rating: Everyone

Requires OS: 2.3.3 and up

...more ...less