Hangar Yapı Kooperatifi
Hangar Yapı
1.0 2.5mb

2012 Yılında Ostim ve İvedik Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren sanayici ve işadamları ağırlıklı olmak üzere bir araya gelen girişimciler tarafından kurulmuştur.

1.000 metrekare ile 10.000 metrekare büyüklüğünde işyerleri yaparak üreticileri bir araya toplamayı hedefleyen girişimciler Hangar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi adıyla tüzel kişiliğini kazanmıştır.

Yürütülen arazi arayışları sonucunda 2012 yılında Ankara-İstanbul otoyoluna yakın 2.500 dönüm civarında bir arazi hedef olarak belirlenmiş ve kooperatifin bu alanda konumlanması sağlanmıştır.

Belirlenen alana ilişkin arazi alımları devam ettirilmekte olup, diğer taraftan da kooperatif üyelikleri alınmaktadır.

Seçilen bölge konumu itibariyle sürekli değer kazanan, geniş işyerleri yapmaya uygun ve otoyola yakınlığıyla stratejik açıdan da önemli bir bölgedir.

Hangar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi arazisi Ankara-İstanbul Otoyolunu ve İstanbul-Eskişehir yollarını birbirine bağlayacak olan 50 mt genişlikte yeni açılacak çevre yoluna da yakın olması nedeniyle oldukça değerli kılmıştır.

Bölgenin TAI'ye yakınlığı ve havacılık, savunma sanayii alanında kurulacak sanayi bölgesi planlamaları içinde olması Hangar Yapı Kooperatifi arazisinin de önemini arttırmaktadır.

1.000 metrekare ile 10.000 metrekare arasında standart işyerleri inşaatı planlanan kooperatif arazisinin düz bir yapıya sahip olması inşaat maliyetlerinin de düşük olmasını sağlayacaktır. Bölgede yapılacak işyerlerinin en az 8 metre kat yüksekliğinde inşaa edilmesi planlanmaktadır.

Hangar Toplu İşyeri Yapı kooperatifinin arazisi Ostim'e yaklaşık 15 km, Sincan OSB'ye 7 km mesafededir.

Geleceği düşünen ve yatırım yapmayı hedefleyen sanayici ve işadamlarını Hangar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi'ne üye olmaya ve bizlerle birlikte büyük düşünmeye davet ediyoruz.

Halen devam eden üyelikler ile arazi alımları da paralel olarak sürdürülmektedir.

Kooperatif Yönetimimiz alımlar tamamlandıktan sonra hızlı bir şekilde imar planlamalarını tamamlayıp inşaat sürecini başlatmayı hedeflemektedir.

Content rating: Everyone

Requires OS: 2.2 and up

...more ...less