83. İZMİR ENTERNASYONAL FUARI
nioya
1.0 0.9mb

YENİ PAZARLAR… YENİ İŞBİRLİKLERİ…
Dünyanın en köklü uluslararası genel ticaret fuarlarından İzmir Enternasyonal Fuarı, 29 Ağustos – 7 Eylül 2014 tarihleri arasında İZFAŞ tarafından 83. kez kapılarını açıyor.

83. İZMİR ENTERNASYONAL FUARI ANA TEMASI: LOJİSTİK

Avrupa ve Asya kıtaları arasında yer alan Türkiye, coğrafi, kültürel ve ekonomik anlamda bir köprü işleviyle eşsiz bir konuma sahiptir.

Taşımacılık sektöründeki yatırımların ağırlıklı olarak kara yolu altyapısına yoğunlaşmış olduğu ülkemizde, Avrupa’nın en büyük ağır vasıta filolarından biri bulunmaktadır. Kara yollarının Türkiye’de taşıdığı önem kara yolları ağına dair güncel verilerle daha iyi anlaşılabilir: toplam uzunluğu 64.865 km olan kara yollarının 2.080 km’si otoyollardan oluşmaktadır. Her geçen yıl uzayan ve gelişen bu ağ, ülkedeki yolcu taşımacılığında % 95, yük taşımacılığında ise % 90 oranında pay sahibidir.

Türkiye’nin ihracat ve ithalatında, sırasıyla toplamda % 50,7 ve % 53,2’lik oranlara sahip olan deniz yolu taşımacılığı, ülkenin dış ticaretinde en çok tercih edilen nakliye yöntemidir. Deniz yolu taşımacılığını, 2010 yılında % 40,3’lük ihracat ve % 22,9’luk ithalat oranlarıyla kara yolu taşımacılığı izlerken, hava yolu taşımacılığı ise ihracat ve ithalatta üçüncü sırada yer almaktadır.
Ülkemiz ve dünya taşımacılık sektöründe meydana gelen yenilikler ışığında, “kombine taşımacılık” kavramının gelecekte daha da önem kazanacağı görülmektedir. Sektörün altyapı yatırımlarında özel sektör-kamu ortaklığı yaygınlaşacak, deniz yolu taşımacılığı başta olmak üzere trafik güvenliği tüm taşımacılık türlerinde artırılacaktır.

Lojistik hizmetlerinin son yıllarda baş döndürücü bir hızla geliştiği Türkiye, ana ticaret yollarının kesiştiği özel konumu ve bölgesinde giderek artan ticari ve ekonomik etkinliği ile geleceğin “lojistik merkezi” olma yolunda en güçlü adaydır

83. İZMİR ENTERNASYONAL FUARI ONUR KONUğU İLLERİ: MALATYA VE DİYARBAKIR

Malatya ve Diyarbakır’ı İzmir Enternasyonal Fuarı’nda keşfedin...

Content rating: UnratedWarning – content has not yet been rated. Unrated apps may potentially contain content appropriate for mature audiences only.

Requires OS: 2.2 and up

...more ...less