Makel
Rebirth Digital
1.1.0 Varies with device
Makel Şirketler Grubu, elektrik malzemeleri sektöründe 1977 yılında faaliyetine başlayan ve sektöründe birçok ilke imza atma başarısı gösteren Türk sermayeli bir gruptur. Elektrik malzemeleri sektöründe pazarın önde gelen firmalarından birisi olan Makel, uzun yıllardır ihracat lideri olarak dünyanın 40’ ı aşkın ülkesine, en son teknoloji kullanılarak ürettiği ürünleri ihraç etmektedir. Belirlediği stratejik planlar doğrultusunda gerek Türkiye pazarında, gerekse yurtdışı pazarlarında istikrarlı büyümesine devam eden Makel, on yıl içerisinde Asya, Avrupa ve Afrika pazarlarında ciro bazında ilk 10 firma arasına girmeyi, iç pazarda ise lider firma olmayı hedefliyor.
45 bin m2 alan üzerine kurulu üretim tesislerinde ürünlerini, dünya standartlarında ve otomasyona dayalı son teknoloji makine parkurunda üreten Makel’in ürün yelpazesinde anahtar-priz, grup priz, akıllı ev ve otomasyon sistemleri, otomatik sigorta, kaçak akım koruma şalterleri, kompakt şalterler, kaçak akım korumalı kompakt şalterler, şalt endüstriyel ürünleri, sigorta kutuları, elektrik aksesuarları, elektronik sayaçlar, reaktif güç kontrol röleleri ve panelmetreleri bulunmaktadır. Kalite laboratuarı konusunda ülkenin en gelişmiş laboratuarlarından birine sahip olan Makel, ürünlerinin kalite testlerini kendi bünyesinde yapmaktadır. TSE’nin kendisi dışında onaylı laboraturalarından biri olan Makel aynı zamanda Alman VDE onaylı laboratuarlarından biridir.
1990’lı yılların başından bu yana yurtdışı pazarlarda izlediği başarılı satış ve pazarlama politikaları sayesinde ihracat yaptığı ülkelerin birçoğunda kalite, fiyat ve satış sonrası servisi ile tercih edilen bir marka olan Makel, Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından “Turquality Marka Destek Programı”na seçilenn 64 firmadan biridir. Makel, Turquality Programı desteği ile bugün 40’ı aşan ülke sayısının yanında portföyünü farklı kıtalarda farklı ülkeler ile daha da genişletmeyi hedeflemektedir.
Türkiye pazarı ve yurtdışı pazarlarda hedeflediği büyüme rakamlarının da üzerine çıkmayı başaran Makel’in ana hedefi iş ortaklarına ve son kullanıcılarına en iyi kalite ve fiyatı sunabildiği bir ürün gamı ile istikrarlı ve sağlıklı bir büyüme gerçekleştirmektir.
Toplam 1500 kişilik istihdamı rakamı ile istikrarlı büyümesini sürdüren Makel Şirketler Grubu, çalışanların eğitimi ve mutluluğunun arttırılması konusunda yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor. Konusunda uzman Mühendis ve teknik eleman kadrosu ile ArGe faaliyetlerine aralıksız devam eden Makel, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda kalitesini tüketici beklentilerini üst seviyelere taşıyacak şekilde çalışmalarına her yıl arttırarak devam ediyor.
Makel, giderek şiddetlenen küresel rekabetin gerekliliği olarak markaya olan yatırımlarına aynı hızda devam etmekte

Makela Group of Companies, electrical materials industry started its activities in 1977 and showing the success of many firsts in the industry to take a group of Turkish capital. Electrical equipment industry's leading companies in the market as one of the Makela, as for many years the world's 40 leading exporting 's love their country, and exports its products using the latest technology. Needed in the strategic plans as set forth in Turkey market, both Makela continued its steady growth in overseas markets, Asia in ten years, turnover into some of the top 10 companies in the European and African markets, while the domestic market, aims to be the leading company.
45 thousand m2 on the products in the installation of production facilities, world-class and producing the latest technology machinery based on automation Makela key-outlet product range, sockets, smart home automation systems, auto insurance, leakage protection switches, compact switches, leakage current protected compact switches, switchgear industrial products, fuse boxes, electrical accessories, electronic counters, are reactive power control relays and panel indicators are. Makela has one of the most advanced laboratories in the country about the quality of the laboratory, quality testing of the product is in its own constitution. Makela, one of the TSE approved laboratura outside itself is also one of the German VDE approved laboratory.
1990s at the beginning of the many of the exporting countries due to successful sales and marketing policies pursued in overseas markets since the quality, price and after-sale is a brand preferred by the service Makela, by the Undersecretariat of Foreign Trade "Turquality Brand Support Program" to seçilenn is one of 64 companies . Makela, the portfolio with the addition of the number of countries exceeding Turquality Program today with 40 different countries in different continents aims to further expand.
Turkey market and to realize a steady and healthy growth with a range of foreign markets in targeting the growth figures also on the rise of managed Makela The main objective of business partners and can offer the best quality and price of the end users.
A total of 1500 persons with employment figures continued its steady growth Makela Group of Companies, is remarkable for his work in improving the employees' training and happiness. Our expert engineers and technical staff with the ceaseless Makela R & D activities, the quality of the work to move in domestic and international consumer expectations to the highest level continues increasing every year.
Makela, gradually intensifying global competition as the necessity of continuing to invest in the brand at the same speed

Content rating: Everyone

Requires OS: 4.0.3 and up

...more ...less