TEMHK
Social Attend
1.2 Varies with device
“38. Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kongresi”, 11-15 Mayıs 2016 tarihleri arasında Antalya Cornelia Diamond Otel’de yapılacaktır.
Kongremizde, endokrinolojik hastalıkların tüm konularını kapsayacak şekilde panellere, karşıt görüş oturumlarına ve interaktif olgu tartışmalarına yer verilecektir. Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları alanında Tıptaki yeni gelişmeler gözden geçirilecektir. Kongremizin 3. günü olan Cumartesi günü kongre programı ile birlikte ilerleyecek olan “2. Ulusal Lipid Sempozyumu” programda yer alacaktır.
Geleneksel hale gelen genç araştırıcılar, sözel ve poster sunumlarında başarılı olan araştırıcılar jüri tarafından seçilerek ödüllendirilecektir. Bilimsel Kurul ve Organizasyon komitesinin önceliği, katılımcılara geniş konu ve alanlarında deneyimli konuşmacılar tarafından oluşturulmuş olan bilimsel programı kaliteli bir şekilde sunmaktır.
Sizleri yurdumuzun doğal güzelliği kadar tarihi zenginlikleriyle ünlü olan Antalya ‘da ağırlamak ve güncel bilgilerin aktarılacağı kongremizde görmekten büyük mutluluk duyacağız.

"38. Turkey Endocrinology and Metabolic Diseases Congress "will be held in Antalya Cornelia Diamond Hotel between 11-15 May 2016 date.
Our Congress, endocrinological diseases of the panels to cover all topics, will be given to opposing views and interactive case discussion sessions. new developments in the field of Medicine in Endocrinology and Metabolic Diseases will be reviewed. 3. The day on which our Congress will proceed with the congress program on Saturday "2. National Lipid Symposium "will take place on schedule.
young researchers become a tradition, researchers are successful in oral and poster presentations will be selected and awarded by a jury. The Scientific Committee and the Organizing Committee of priority, scientific program, which was created by experienced speakers in a wide area of ​​topics and participants is to provide a quality manner.
You are our country's natural beauty, famous for its wealth of up to date Antalya will be very pleased to see that our congress will be transferred to entertain and current information.

Content rating: Everyone

Requires OS: 4.0 and up

...more ...less