smartcon
Social Attend
1.0 Varies with device
Büyük veri, nesnelerin interneti, disruptive (yıkıcı) teknolojiler ve bunların iş uygulamaları üzerine dünya standartlarında yüksek kaliteli içerik, uzman görüşleri ve sunumlar daha etkin stratejiler belirlemeniz için size ilham kaynağı olacak. Alanında dünyanın önde gelen düşünce liderleri ve trend analistleri büyük veri teknolojileri ile entegre edilmiş inovatif iş modelleri üzerine değerlendirmelerini ve gelecek tahminlerini sunacaklar. Global trendler ve iş modelleri Türkiye ve farklı sektör şartlarına göre değerlendirilecek. Veri ile desteklenen iş uygulamaları ve akıllı yönetim modelleri ile ilgili bir çok başlık zirve kapsamında ele alınacak.

smartcon2016 Istanbul, ikinci yılınca 1000+ katılımcısıyla Big Data Connected World, Internet of Things ve Start-up ekosistemini derinlemesine işleyecek.

Bu uygulamayla detaylı zirve programı, konuşmacı, sponsorlar ve diğer katılımcılar hakkında bilgi edinmenin yanı sıra konuşmacılar ve sponsor firma yöneticileriyle 1e1 randevular planlanabilmektedir.

smartcon web: www.smartcon.com
smartcon Facebok: www.facebook.com/smartconglobal
smartcon Twitter: www.twitter.com/smartconglobal
smartcon LinkedIn: www.linkedin.com/company/smartcon-global


Etkinlikle ilgili konular: smartcon, smartcon2016, konferans, etkinlik, zirve, IoT, Internet of Things, Nesnelerin İnterneti, Big Data, Büyük Veri, Connected World, bağlantılı yaşam, living services, start-up, disruption, Yıkıcı girişimler, inovasyon, endüstri 4.0, akıllı şehirler, smart city, smart home, akıllı ev, sürücüsüz araçlar, yaşayan servisler

Big data, Internet of objects, disruptive (destructive) technology and world-class high-quality content on their business practices, expert opinion and presentations that will inspire you to determine more effective strategies. the world's leading trend analysts and thought leaders in the field will present their assessment and future forecast on big data technologies integrated with innovative business models. Global trends and business models, and Turkey will be assessed according to different industry requirements. covered by a hood on the summit supported business applications and intelligent management of the data model will be discussed.

smartcon2016 Istanbul, the second year of 1000+ participants Connected World Big Data, Internet of Things and depth to handle the start-up ecosystem.

This practice further summit program, speakers, sponsors and other participants, as well as information about the speakers and sponsors with company managers 1on1 appointments can be scheduled.

SmartCode web: My www.smartcon.co
SmartCode's Facebok: www.facebook.com/smartconglobal
SmartCode Twitter: www.twitter.com/smartconglobal
SmartCode LinkedIn: www.linkedin.com/company/smartcon-global


Event related topics: SmartCode's, smartcon2016, conferences, events, summits, iota, Internet of Things, Internet of Things, Big Data, Big Data, Connected World Connected life and living services, start-ups, disruption, devastating initiatives, innovation, industry 4.0, smart cities, smart city, smart home, smart home, driverless vehicles, living services

Content rating: Everyone

Requires OS: 4.0 and up

...more ...less