Osobní růst
Touch Art, s.r.o.
1.0.2 Varies with device
To nejlepší z knih Jan Melvil Publishing a z přednášek GrowJOB Institute. Témata nejúspěšnějších rozvojových knih uvedená do praxe.

Během osmi úderných přednášek se dozvíte praktické tipy a triky z oblasti zvládání emocí a zlepšení soustředění, posilování psychického i fyzického zdraví pomocí zdravého jídelníčku, budete obohaceni o výzkumy odhalující jak zlepšit svoji spokojenost, a jak zavést principy mindfulness do každodenního života. Představeny budou také principy fixního a růstové myšlení, rady jak prezentovat jako na TEDu, či vyjednávací techniky dle knihy bývalého agenta FBI.

The best of Jan Melvil Publishing books and lectures GrowJOB Institute. Topics most successful developing books put into practice.

During the eight attack lectures to learn practical tips and tricks from the field of managing emotions and improving concentration, enhancing mental and physical health through healthy diet, you will be enriched by research revealing how to improve their satisfaction and how to implement the principles of mindfulness in everyday life. On show will also be fixed principles and a growth mindset, advice on how to present themselves as TED, or negotiation techniques according to the books of a former FBI agent.

Content rating: Everyone

Requires OS: 4.0 and up

...more ...less