Mevzuat.Net
Mevzuat.Net
1.7.1 Varies with device
Mevzuat.Net Android Uygulaması, Android cihazınızda çalışacak bir programdır. Mevzuat.Net tarafından geliştirilen bu program, ücretsiz olarak isteyen tüm kullanıcılara açıktır. Programın amacı, Türkiye' nin dış ticareti ile ilgili bilgileri ve gelişmeleri en kısa ve hızlı yoldan sizlere ulaştırmaktır.

Programı Android cihazınıza yükledikten sonra, internet bağlantınız varsa, dış ticaret ile ilgili gün içerisinde oluşan ve Mevzuat.Net sistemine dahil edilen tüm gelişmeler, Android cihazınıza ulaştırılacaktır.

Bir gelişme olduğunda telefonunuzun üst tarafında bir bildirim belirecektir, bildirime dokunduğunuzda detaylara ulaşabilirsiniz.

Örneğin; diyelim ki bugünkü Resmi Gazete' de İthalat Rejimi Kararı'na Ek Karar yayımlandı. Kısa bir süre sonra (eğer internete bağlı iseniz), Mevzuat.Net Android programı bu Karar'ın yayımlandığını size haber verecek ve habere tıklayarak Karar’ın özetini görebilmenize olanak verecektir.

Mevzuat.Net Mobil sayfalarına da uygulamanın içerisinden kolayca erişebilirsiniz.

Yayınladığımız 1.4 versiyonu ile birlikte hatalardan arındırılmış, yeni özellikler ve tasarım sunan bir uygulama ile karşınızdayız.

mevzuat.net Android App, Android is a program that runs on your device. Developed by mevzuat.net, this program is open to all users who want free. The purpose of the program, Turkey's foreign trade-related information and developments to bring you the shortest and quickest route is.

After you install the program to your Android device, if you have internet connection, consisting of foreign trade during the day and with all the improvements incorporated into mevzuat.net system, will be delivered to your Android device.

When a development statement will appear at the top of your phone, when you tap the notification details can be found.

For example, let's say today in the Official Gazette Supplementary Decree for the Import Regime Decree published. After a short time (if you are connected to the internet), mevzuat.net Android program will tell you that the publication of this Decision and news by clicking on the summary of the decision will allow you to see.

mevzuat.net Mobile pages within the application you can easily access.

We publish free of errors with version 1.4, an application that offers new features and design are with.

Content rating: UnratedWarning – content has not yet been rated. Unrated apps may potentially contain content appropriate for mature audiences only.

Requires OS: 2.3 and up

...more ...less